Zakończyliśmy działania w ramach “Polsko-Ukraińskiego Niezbędnika Aktywistycznego”. Projekt finansowany był przez Fundację Batorego i realizowany od sierpnia 2023 do kwietnia 2024. Dzięki niemu osoby aktywistyczne z Polski i Ukrainy mogły wspólnie poznawać środowisko wrocławskich organizacji pozarządowych. Podczas dwóch cykli, dwie grupy odwiedziły łącznie kilkanaście różnych fundacji i stowarzyszeń, wzięły udział w warsztatach – wprowadzających, z tworzenia projektów, antydyskryminacyjnym oraz z zakresu pozyskiwania finansowania na działalność społeczną.

Odwiedziliśmy:

Fundacje Ekorozwoju (dwa razy!), Fundację Hobbit, Fundację FEPS i Wydział Partycypacji Społecznej w Odlocie (dwa razy!), Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Fundację UAnited, Fundacje Umbrella (dwa razy!), Fundację FoodThinkTank (dwa razy!), Wrocławski Instytut Kultury.

Celem projektu było włączenie aktywistów/ek z Ukrainy we wrocławskie środowisko ngo. Dostarczyliśmy nowym liderom i liderkom podstawowe kompetencje niezbędne do poruszania się w polskim trzecim sektorze. Wszystkie spotkania miały asystę tłumaczki, Anny Ziubiny (Fundacja Inside).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom za udział w projekcie! Trzymamy za was kciuki w podejmowaniu kolejnych wyzwań.