W ramach projektu “Polsko – Ukraiński Niezbędnik Aktywistyczny” uczestniczymy w szkoleniach i wizytach studyjnych wraz z osobami z Polski i Ukrainy. Uczestnicy i uczestniczki to chcą działać społecznie we Wrocławiu. Spotkaliśmy się w sobotę na warsztacie wprowadzającym, podczas którego poznaliśmy się oraz zmapowaliśmy potrzeby społeczności ukraińskiej w naszym mieście.

Drugiego dnia wzięliśmy udział na wizycie studyjnej w naszej Fundacji. Zaproszone gościnie, długoletnie działaczki NGO – Róża Szerement oraz Małgorzata Sawicka, prezeska Fundacji “Przystanek Rodzina” opowiedziały nam o swoich organizacjach oraz oraz o współpracy z “Umbrellą”. Również my opowiedzieliśmy o naszej działalności. Po spotkaniu pojechaliśmy na integrację, wybraliśmy kręgle.

Działania sfinansowane z dotacji Fundacji Batorego.