MIKROGRANTY to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. W ramach ścieżki młodzieżowej młodzi mieszkańcy i mieszkanki miasta (13-21 lat) mogą realizować swoje pomysły na społeczne działania we Wrocławiu, uzyskując grant do 1000 zł.

Nabór  wniosków do Mikrograntów rozpoczyna się 1 września i trwa do 15 września, warto przyjść na warsztaty, by z sukcesem aplikować.

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ 13-21 lat na Warsztaty zarządzania projektem w programie Mikrogranty-ścieżka młodzieżowa!

Brzmi kosmicznie?

To w prostych słowach – na warsztatach dowiecie się:

-jak z pomysłu na lokalne działania zrobić projekt,

-jak krok po kroku wypełnić formularz aplikacyjny Mikrograntów młodzieżowych,

-jak przygotować to w sposób dający szansę na dofinansowanie 1000 zł!

-jak zbudować efektywny zespół projektowy i lokalne partnerstwo, pozyskując jak najwięcej sprzymierzeńców,

-jak włączyć w działania sąsiadów i sąsiadki, czyli lokalną społeczność!

-Zapraszamy osoby już realizujące projekty – aby dowiedziały się, jak z sukcesem aplikować po kolejne granty oraz jeszcze lepiej wykorzystać lokalny potencjał społeczny w projektach.

-Zapraszamy osoby, które dopiero pierwszy raz będą aplikować – aby dowiedziały się, jak wypełnić formularz aplikacyjny i prawidłowo rozliczyć Mikrogranty młodzieżowe.

1. Idea, cele i założenia programu Mikrogranty młodzieżowe.
  2. Procedura aplikowania o środki w ramach Mikrograntów młodzieżowych:

– ścieżka aplikowania, ważne daty,

– praca z dokumentami – jak dobrze wypełnić formularz wniosku i sprawozdanie.

1. Zarządzanie projektem w ramach Mikrograntów młodzieżowych:

– czym jest dobry projekt, o czym warto pamiętać?

-jak przekuć pomysł na działania, angażując społeczność lokalną?

– przykłady projektów młodzieżowych zrealizowanych w Mikrograntach młodzieżowych 2023.

Dyskusja i pytania od uczestników/uczestniczek.

Warsztaty poprowadzi Alicja Pietrzyk z naszej Fundacji-koordynatorka ścieżki młodzieżowej w Mikrograntach 🙂
Projekt “ORGANIZACJA PROGRAMU MIKROGRANTY W ZAKRESIE ŚCIEŻKI DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I GRUP MŁODZIEŻOWYCH W ROKU 2024”, finansowany jest ze środków Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl