Przez lipiec i sierpień trwała Akcja „Sprzęt dla NGO”. To inicjatywa, którą Fundacja Umbrella realizuje już od 2019 roku. Dzięki ofiarności naszego partnera Hewllet Packard Enterprise w tej edycji mogliśmy przekazać 718 sztuk mebli i wyposażenia biura. Łączna wartość wyniosła 260.755,00zł.

Celem akcji jest rzeczowe wsparcie organizacje pozarządowych. Tym razem z naszej pomocy skorzystało aż 20 różnych podmiotów z całego Dolnego Śląska. Wiele z tych organizacji działa na rzecz osób potrzebujących, dzieci, seniorów czy zwierząt, a ich zasoby finansowe są często ograniczone. Dzięki tej akcji mogły one skupić się na swojej misji, a nie martwić się o podstawowe wyposażenie.

Zadbaliśmy by całe przedsięwzięcie przebiegało sprawnie i efektywnie. Wszystkie podmioty działające społecznie we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku oraz w innych regionach Polski mogły skorzystać z akcji. Dzięki zapewnieniu przez HPE transportu zarezerwowanych przedmiotów bezpośrednio do beneficjentów mogliśmy zdjąć z NGO’sów problem logistyczny.

Każda z organizacji wyraziła ogromne zadowolenie i wdzięczność, podkreślając, jak ważne jest takie wsparcie dla ich codziennej działalności. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, a jej efekty przyniosły realną pomoc wielu osobom. Tym razem ze wsparcia skorzystali: Dolnośląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji, Fundacja Interclub Femina, Miejska Bibliotek Publiczna, Stowarzyszenie Wiejskie “Wspólnie w przyszłość” Mikułowa, Fundacja „Myślę, Czuję, Jestem”, Fundacja Inside, Fundacja Partnerstwo dla klimatu, Stowarzyszenie SPYNACZ z Legnicy, Stowarzyszenie „Porozumienie Wschód-Zachód”, Stowarzyszenie „Pomysłodawcy”, Fundacja „ArtJTM”, Fundacja FEPS, Fundacja Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej, Technikum nr 13, Przedszkole nr 150, Stowarzyszenie Kulturalne „Bez Ciśnienia”, Fundacja „Winnica”, Fundacja „Krzyżowa” na rzecz porozumienia europejskiego, seniorzy z Centrum Organizacji Pozarządowych „Paulińska” oraz Fundacja „Umbrella.