W ramach projektu “MOC – Migrants as Opportunities and Challenges – exchange experiences of activists working with migrants from Cagliari, Valencia and Wrocław” (Erasmus +KA210-ADU – Small-scale partnerships in adult education) w dniach 28 maja – 1 czerwca odbyło się kolejne spotkanie międzynarodowe LTT (learning, teaching, training) – tym razem we Wrocławiu. W Fundacji Umbrella gościliśmy uczestników i uczestniczki projektu z Walencji i Cagliari, 12 osób związanych z partnerskimi NGO: Por Ti Mujer ONGD oraz Associazione Studenti per la Città.
5 dni obfitowało w wizyty studyjne (m.in. w Fundacja Ukraina – CUKR – Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju, Nomada Stowarzyszenie, czy Fundacja Siła Kobiety, Fundacja Inside ) – podczas których poznawaliśmy przykłady dobrych praktyk pracy z migrantami i migrantkami z Ukrainy, czy Ameryki Południowej, wymienialiśmy doświadczenia w tym zakresie oraz myśleliśmy nad rozwiązaniami, którymi możemy się wzajemnie zainspirować, stosując je w swojej pracy.
Poza tym w naszej siedzibie w Centrum Sektor 3 przedstawiliśmy nasze działania, ze szczególnym uwzględnieniem tych migranckich dla społeczności ukraińskiej czy białoruskiej i …. przygotowaliśmy polskie tapas 😉
Nie zabrakło integracji i dobrej zabawy, np. przy lepieniu pierogów, którego uczyliśmy się w Art-cafe “Świetlica”Siła Kobiety, przy okazji poznając przykłady zaangażowania migrantek w pomoc humanitarną oraz ich samozatrudnienia na polskim rynku pracy.
Kolejny przystanek projektowy to …Sardynia !
Mamy tę MOC!🇵🇱🇪🇸🇮🇹
Projekt MOC – Migrants as Opportunities and Challenges – exchange experiences of activists working with migrants from Cagliari, Valencia and Wrocław” (Erasmus +KA210-ADU – Small-scale partnerships in adult education) jest finansowany z Unii Europejskiej 🇪🇺.