to wielowymiarowy projekt Fundacji Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” adresowany do organizacji społeczeństwa obywatelskiego z Wrocławia i całego Dolnego Śląska i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021- 2027.
Akademia Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego
z Fundacją Umbrella

Akademia Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego z Fundacją Umbrella
Czas trwania projektu: 1 stycznia 2025 – 31 grudnia 2026 r.
Całkowita wartość projektu: 1 269 696,00zł
Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 1 197 936,00 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Cele projektu
Głównym celem projektu jest zwiększenie profesjonalizacji działań organizacji społeczeństwa obywatelskiego z terenu Dolnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem Aglomeracji Wrocławskiej (powiat m. Wrocław, wrocławski, trzebnicki, średzki, strzeliński, oławski, oleśnicki, milicki, wołowski i świdnicki).
Beneficjenci projektu
· 80 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z Dolnego Śląska,
· 250 osób reprezentujących organizacje, będących ich członkami, pracujących w nich lub związanych umowa wolontariacką
Głównym rezultatem projektu jest poprawa zdolności 80 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z obszaru Dolnego Śląska w zakresie:
Sprawdź ofertę dla swojej organizacji
Zapisz osoby członkowskie, wolontariackie lub pracujące w twoim NGO’sie
Dokumenty Projektowe
Regulamin projektu
Formularz rekrutacyjny dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego
Formularz rekrutacyjny dla osoby uczestniczącej
Klauzula informacyjna RODO
Przykładowe zaświadczenie organizacji o związaniu osoby uczestniczącej z organizacją
Aktualne zapytania ofertowe
Marta Statkiewicz-Ciszak
Koordynatorka projektu
mail akademialiderow@fundacja-umbrella.org.pl
tel. +48 880 678 408


Harmonogram wsparcia
na naszej stronie internetowej w Aktualnościach, kalendarzu wydarzeń oraz siedmiu podstronach ofety Akademii Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego z Fundacją Umbrella systematycznie publikujemy informacje o datach, godzinach i miejscu realizacji poszczególnych form wsparcia w ramach projektu.
Prawo uczestnictwa w formach wsparcia mają wyłącznie osoby uczestniczące w Akademii Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego z Fundacją Umbrella – rekrutacja odbywa się przez dedykowane formularze zgłoszeniowe rozsyłane do osób uczestniczących w projekcie.
Obecnie jesteśmy także w trakcie realizacji dwóch form wsparcia w ramach profilaktyki antywypaleniowej: holistycznych warsztatów CUD (ciało umysł duch) oraz spotkań grup wsparcia/pracy z ciałem – zapisy na kolejne cykle zajęciowe rozpoczną się pod koniec sierpnia 2025 r.
Sprawdź co nowego w projekcie

Akademia Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego z Fundacją Umbrella: szkolenie we Wrocławiu z konstruktywnej komunikacji w zespole

Akademia Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego z Fundacją Umbrella: zgłoś się do I Hakatonu dla NGO!

Akademia Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego z Fundacją Umbrella: szkolenie we Wrocławiu z komunikacji i marketingu w NGO
Dodatkowe informacje
Projekt „Akademia Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego z Fundacją Umbrella” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021- 2027.
(Priorytet 7 Fundusze Europejskie na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku, Działanie 7.7 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych, Typ projektów 7.7.G Wsparcie dialogu społecznego i budowania zdolności organizacji społeczeństwa obywatelskiego)
Projekt będzie zgodny z:
– zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnością i szczególnymi potrzebami;
– zasadą równości kobiet i mężczyzn;
– zasadą zrównoważonego rozwoju, w tym zasadą „nie czyń poważnych szkód” (DNSH);
– Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r.
– Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r
Podczas realizacji projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 będą przestrzegane zasady horyzontalne, a obowiązek ich stosowania wynika z Umowy Partnerstwa, programu FEDS 2021-2027 oraz wytycznych.
Informujemy o możliwości pisemnego zgłaszania do Instytucji Pośredniczącej podejrzeń i niezgodności realizowanego projektu lub działań Beneficjenta/Partnera/Podmiotu upoważnionego do ponoszenia wydatków z Konwencją o prawach osób z niepełnosprawnościami sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 roku oraz Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 roku. Skargi można zgłaszać do Instytucji Pośredniczącej poprzez doręczenie pisma do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy (DWUP) na adres ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4 52-326 Wrocław lub poprzez skrzynkę e-puap x6x6e54mt5/SkrytkaESP. Informujemy, iż za pośrednictwem formularza kontaktowego: https://wupdolnoslaski.praca.gov.pl/urzad/dane-kontaktowe/formularz-kontaktowy istnieje możliwość zgłoszenia Instytucji Pośredniczącej informacji o możliwości wystąpienia nadużycia finansowego, w tym konfliktu interesów lub korupcji, podczas realizacji przedmiotowego projektu.