Hakatony dla NGO
Dołącz do naszych Hakatonów dla NGO! To wyjątkowe warsztaty z elementami design thinking, które łączą innowacyjne myślenie i współpracę, by wspólnie znaleźć rozwiązania dla wyzwań sektora społecznego.
Czym jest hakaton?
Hakatony dla NGO to przestrzeń do nauki programu graficznego, przyśpieszania pracy przy wsparciu sztucznej inteligencji i wspólnego generowania innowacyjnych pomysłów. Dzięki pracy w grupach, poznasz różne techniki, które pomogą w rozwiązywaniu Waszych wyzwań.
W programie Akademii Liderów
W 2025 roku zaplanowaliśmy organizację wydarzenia w dniu 17-go maja. Kolejna edycja odbędzie się w 2026 roku.
O szczegółach poinformujemy na naszych kanałach.
Zapraszamy do wzięcia udziału w Hakatonie dla NGO – intensywnym jednodniowym wydarzeniu, które łączy naukę cyfrowych narzędzi z generowaniem kreatywnych pomysłów w procesie design thinking w celu tworzenia kampanii społecznych.
Dlaczego warto wziąć udział?
- Rozwój umiejętności: warsztaty z elementami design thinking oraz wprowadzenie do AI i Canvy pozwolą na zdobycie praktycznej wiedzy i narzędzi do tworzenia skutecznych kampanii.
- Praca zespołowa: wspólna praca nad kampaniami pod okiem doświadczonych mentorów umożliwi wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.
- Prezentacja przed jury: prezentacja kampanii przed jury stanowi doskonałą okazję do otrzymania wartościowego feedbacku.
- Nagrody i networking: najlepsze kampanie zostaną nagrodzone, a podczas przerw będzie okazja do nawiązywania nowych kontaktów.
Harmonogram dnia (17.05.2025):
- 9:15 – 9:30: Rejestracja uczestników
- 9:30 – 10:00: Oficjalne rozpoczęcie hakatonu
- 10:00 – 13:00: Warsztaty: Design Thinking & Wprowadzenie do AI
- 13:00 – 13:30: Przerwa obiadowa
- 13:30 – 18:00: Wprowadzenie do Canvy oraz praca zespołowa nad kampaniami
- 18:00 – 18:45: Prezentacje projektów przed jury
- 18:45 – 19:00: Networking i narady jury
- 19:00 – 19:15: Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
Mentorzy
Jagoda Szerement – projektantka UX/UI; absolwentka Wydziału Sztuki o specjalizacji komunikacja wizualna. Posiada doświadczenie z zakresu projektowania wizualnego oraz fotografii. Jej mocne strony to kreatywność, uważność na detale i myślenie poza schematami.
Piotr Semeniuk – posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w projektach IT oraz metolodologii agile. Zarówno od strony inżyniera jakości, lidera zespołu jak i Scrum Mastera. Aktywnie prowadzi również szkolenia z zakresu testowania, automatyzacji oraz programowania.
Justyna Weigt – trenerka twórczego myślenia, miłośniczka neurodydaktyki i pedagogiki cyrku, członkini Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami i prowadzeniem eventów. Jej misją jest wspieranie innych w odkrywaniu własnego potencjału.
W 2024 r. nasi mentorzy wsparli 23 organizacje pozarządowe w stworzeniu kampanii społecznych w ramach projektu Helpton. Przykładowe kampanie można zobaczyć poniżej:
Dołącz do nas!
Jeśli chcesz zdobyć nowe umiejętności, zwiększyć widoczność swojej organizacji i nawiązać cenne kontakty – ten hakaton jest dla Ciebie!
