Pozarządowe Centrum Współdzielenia Zasobów

WSPÓŁDZIELNIA

Pozarządowe Centrum Współdzielenia Zasobów „Współdzielnia” to wyjątkowy projekt w skali Wrocławia. Ideą przyświecającą jego powołaniu i działaniu jest społecznie odpowiedzialna ekonomia współdzielenia. Fundacja „Umbrella”, która prowadzi to przedsięwzięcie chciałaby tym samym zbudować sieć współpracy organizacji pozarządowych i podmiotów Gminy Wrocław opartą o ideę społecznie odpowiedzialnej ekonomii współdzielenia zasobów rzeczowych i ludzkich, co przyczyni się do poszerzenia możliwości realizacji działań uczestników sieci i efektywnego wykorzystania posiadanych i pozyskiwanych zasobów.

Zasoby

Wpisz “Współdzielnię” we wniosek o projekt
z Gminy Wrocław

Organizacje, które mogą być Beneficjentami mogą bezpłatnie, choć za kaucją, wypożyczać znajdujące się w Katalogu Zasobów specjalistyczne urządzenia ułatwiające dostępność osobom z niepełnosprawnościami oraz urządzenia przydatne przy organizowaniu wydarzeń – stoły, namioty, krzesła, warniki itd. Oferta ta będzie się stale poszerzała. Jednocześnie, Beneficjenci mogą starać się o bezpłatne przekazanie tabliczek informacyjnych z oznaczeniami w alfabecie braille’a, taśmy oznaczeniowe czy gongi przywoławcze, które pomogą spełnić wymogi zapisane w ustawie.
Odpowiedzi na pytania dotyczące procedur dostępne są poniżej. Dokumnety do pobrania, w tym Regulamin Współdzielni oraz Katalog Zasobów dostępne są u dołu strony.

Onufry Kamecki
tel. 71-359-75-01
o.kamecki@fundacja-umbrella.org.pl

Przy tworzeniu wniosku pamiętaj, że możesz wpisać, w części dotyczącej zasobów, możliwość skorzystania ze “Współdzielni”. Ta informacja świadczy o np. przygotowaniu dostępnościowym.
Sugerujemy użycie następującej formuły:
“Nasza organizacja, na podstawie Porozumienia o współpracy nr …………. z dnia …………..…, podpisanego z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3, prowadzonym przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”, a finansowanym przez Gminę Wrocław, ma prawo, do dnia 31.12.2023 r. do bezpłatnego korzystania ze sprzętu, urządzeń i materiałów m.in. poprawiających dostępność lokali, działalności i wydarzeń dla osób ze specjalnymi potrzebami. Przy prowadzeniu działań w ramach niniejszej oferty realizacji zadania publicznego będziemy je wykorzystywali w niezbędnym zakresie”.

Nie czekaj, już dzisiaj zarezerwuj sprzęt na wydarzenie twojej organizacji.

Katalog zasobów

zajrzyj