• Kto może skorzystać ze „Współdzielni”?

Beneficjentami Centrum „Współdzielnia” mogą być wyłącznie te organizacje pozarządowe (zgodnie z art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), które:

* realizują zadania publiczne Gminy Wrocław lub

* prowadzą działalność statutową w lokalach Gminy Wrocław na rzecz mieszkańców Wrocławia

oraz grupy nieformalne realizujące działania na rzecz mieszkańców Wrocławia pod auspicjami organizacji pozarządowej lub Gminy Wrocław.

Pierwszeństwo w wypożyczaniu sprzętu oraz uzyskiwaniu materiałów dotyczących dostępności mają te organizacje, które realizują lub będą realizować zadania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

• Jak mogę zostać Beneficjentem?

1. Sprawdź czy Twoja organizacja może być beneficjentem „Współdzielni”

2. Zapoznaj się z „Regulaminem” i jeśli zasady Ci odpowiadają to…

3. Pobierz ze strony Fundacji, wypełnij i złóż wymagane dokumenty („Porozumienie o współpracy” i wymagane załączniki)

4. Po zatwierdzeniu „Porozumienia” przez koordynatora odbierz swój egzemplarz z indywidualnym numerem.

5. Korzystaj z usług „Współdzielni”!

• Jak wygląda proces wypożyczenia?

1. Wejdź na stronę fundacja-umbrella.org.pl i wybierz zakładkę „Współdzielnia”

2. Pobierz Katalog Zasobów (Dokumenty do pobrania)

3. Wybierz potrzebny sprzęt – zapoznaj się z opisem, kaucją i podanymi parametrami

4. Przejdź przez formularz rezerwacji dostępny na stronie. Wybierz usługę, następnie konkretny zasób, a następnie wpisz wymagane dane – imię i nazwisko, numer Porozumienia, numer telefonu i adres email. Rezerwacja jest złożona.

5. W dniu odbioru lub wcześniej przyjedź do siedziby Fundacji by podpisać Wniosek o wypożyczenie zasobów.

6. Złóż kaucję i odbierz sprzęt

7. Oddaj wypożyczone zasoby w wybranym dniu.

• Jak można uiszczać kaucję?

1. Gotówką - przy odbiorze sprzętu. W protokole wypożyczenia umieszczona zostanie informacja na temat kwoty kaucji i potwierdzenie jej pobrania. Kopie protokołu dostaniesz. Możesz też zrobić zdjęcie.

2. Przelewm na konto - jeśli wolisz możesz przelać nam konkretną kwote na konto. Po złożeniu wniosku o wypożyczenie sprzętu zostanie podliczona kwota, którą musisz przelać najpóźniej w dniu wypożyczenia. Odbiór zasobów odbywa się po przedłożeniu wydrukowanego potwierdzenia bankowego.

Nr konta: PL 33 1750 0012 0000 0000 3573 4406

W tytule przeleu: Imie i nazwisko lub nazwa organizacji, numer Porozumienia o współpracy, data okresu wypożyczenia

np. Fundacja Słoneczko, 100/2022, 10.08-12.08.2002

• Jakie zasoby mogę bezpłatnie pozyskać będąc Beneficjentem?

1. Tabliczki informacyjne w alfabecie braille’a
      2. Taśmy antypoślizgowe ostrzegawcze (ziarniste)
      3. Gongi przywoławcze

• Jak mogę pozyskać tabliczki informacyjne w alfabecie braille’a?

1. Podpisz Porozumienie o współpracy.
      2. Przeczytaj wymagania prawne dotyczące dostępności – ustawy, rozporządzenia.
      3. Na podstawie Katalogu Zasobów stwórz listę potrzebnych tabliczek w Twojej organizacji.
      4. Wypełnij Wniosek o przekazanie artykułów.
      5. Przyjdź do Centrum i odbierz tabliczki.

• Jakich tabliczek potrzebuję? Gdzie je umieścić, a gdzie taśmy?

Tabliczki umieszczamy tylko w miejscach, do których dostęp mogą mieć osoby z niepełnosprawnościami. Na wysokości klamki, w miejscu intuicyjnym.

Wejście/Wyjście - tabliczki umieszczamy tylko przy wejściach, do których dostęp mają osoby z niepełnosprawnościami, nie do wszystkich

Toalety - tabliczki umieszczamy tylko w tej toalecie, do której mają dostęp osoby z niepełnosprawnościami, nie do wszystkich

Schodzy - na każdym piętrze

Taśmy oznaczeniowe - tylko na pierwszym i ostatnim schodku każdego półpiętra